פרגולות אלומיניום

ההבדל בין פרגולות עץ לפרגולות אלומיניום

בחירת פרגולה היתה פעם עניין פשוט ובלי הרבה התלבטויות – בוחרים את העץ הפשוט ביותר וממנו בונים את מה שאפשר. אבל כיום תעשיית הפרגולות התקדמה, ובזכות טכנולוגיות חדשות של ייצור חומרים, חיתוך פרופילים והתקנה יעילה – כל אחד יכול לבחור בין שלל סוגים, סגנונות, וחומרים שונים. אז איך בוחרים בין פרגולות עץ לבין פרגולות אלומיניום, ומה בעצם ההבדל ביניהן?

פרגולות עץ

אפשר למצוא בקטגוריית פרגולות העץ עולם ומלואו של חומרים, סגנונות וצורות חיתוך שונות. החל מעץ איפאה המגיע אלינו במיוחד מדרום אמריקה, דרך הבמבוק בעל המראה האקזוטי, ועד העצים הישראלים הפשוטים והמוכרים כמו אורן ואלון. כאשר ניגשים לבחור פרגולת עץ כדאי לדבר עם איש מקצוע שמבין בסוגי העצים השונים ויהיה מסוגל להמליץ לכם על סוג העץ המתאים ביותר עבורכם. למשל, על מנת לבנות פרגולה משתלם יותר להשתמש באורן אדום מערבי או באורן פורט אורפורד, לעומת עצים שיתקשו להחזיק מעמד לאורך זמן כחלק ממבנה כל כך גדול – כמו למשל אורן לבן צפוני ומינים אחרים של אורן.

יתרונות וחסרונות פרגולות עץ

פעמים רבות, לקוחות בוחרים בפרגולות עץ בעיקר בגלל המחיר שלהן, שיכול להיות נמוך משמעותית מכל סוג אחר של פרגולה. אולם שימו לב שלפעמים הירידה הזו בעלות תחזור להתנקם בכם בצורת עמידות נמוכה של החומר או תחזוקה שוטפת מרובה לאורך השנים. עץ הוא חומר חי, וככזה נוטה להיסדק, להתעקם או לדהות עם השנים ודורש שיוף, צביעה מחדש ותיקונים מפעם לפעם.

יתרון משמעותי נוסף שיש להתחשב בו הוא המראה – ישנם לקוחות שבשבילם אין תחליף למראה הטבעי, ומראה העץ משתלב בצורה הטובה ביותר בעיצוב הכפרי והאותנטי של הגינה או המרפסת שלהם.

פרגולות אלומיניום

אין ספק כי פרגולות אלומיניום הן שונות מאוד מפרגולות העץ הקלאסיות. יש מי שיראו בכך חיסרון, בעיקר אם חשוב לכם המראה והתחושה הטבעיים של עיצוב הגינה או המרפסת. בנוסף, אי אפשר להכחיש שהאלומיניום יהיה לרוב יקר יותר במעמד הקניה ובעלות ההתקנה – אם כי מדובר בעלות שתתקזז במהלך השנים בשל עלויות התחזוקה הנמוכות. למעשה, האלומיניום מציע איכות גבוהה במיוחד, עמידות ארוכת שנים וגם גמישות בעיצוב ובמאפיינים מיוחדים שאפשר להוסיף לפרגולה.

יתרונות וחסרונות פרגולות אלומיניום

אין ספק שהיתרון הראשון והבולט של פרגולות אלומיניום הוא העמידות והאמינות של החומר לאורך שנים רבות. פרגולות אלומיניום עמידות לתנאי מזג אוויר קשים ותוכלו להיות בטוחים שלא יאבדו את חוזקן, צבען או צורתן גם לאחר שנים ארוכות של חשיפה לשמש הישראלית העזה, לגשמים ואף שלגים. אין צורך בתחזוקה שוטפת כגון שיוף או צביעה, ובכך נחסך לכם כסף לטווח הרחוק.

בנוסף, בניית פרגולה מאלומיניום פותחת בפניכם קשת שלמה של אפשרויות עיצוב ותוספות. למשל, ישנה גמישות רבה יותר בצורתו של הפרופיל וניתן להתקין גם פרגולה בצורת קשת, ולא רק מרובעת בעלת זוויות ישרות. כמו כן, פרגולת אלומיניום יכולה להיות חשמלית ובעלת מנגנון פתיחה או סגירה אוטומטי של סוכך מתקפל, ואפילו להפוך לסוכה כשרה בקלות ובבטיחות פעם בשנה. ניתן להתקין באלומיניום גם תאורת LED פנימית בצורה אסתטית ובטיחותית יותר.

שתפו אותנו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אל תקבל החלטה לפני שתתקשרו

פגישה והצעת מחיר ללא התחייבות!

או מלא פרטים ואתקשר בחזרה:

דילוג לתוכן